Kielce Przyjazne Inwestorom

W tym rozdziale zastanawiamy się nad sposobami przyciągnięcia do Kielc inwestorów z zewnątrz. Absolutnym bowiem skandalem jest, że Kielce od lat przyciągają najmniej inwestorów w Polsce, ponieważ Wojciech Lubawskich chce miasta bez fabryk.

Zdecydowaliśmy się więc na wyodrębnienie obszaru inwestycji od wsparcia (rozwoju) przedsiębiorców kieleckich, gdyż mimo bardzo wielu podobieństw - obszar ten jest na tyle ważny dla Kielc, a zaległości w tym obszarze spowodowane fatalną polityką prezydenta tworzącego miasto bez przemysłu tak duże, że w zasadzie wymaga ona zbudowania strategii praktycznie od nowa.

Doszliśmy bowiem do takiego absurdu w Kielcach - że to Park Technologiczny (którego zadaniem, jak sama nazwa wskazuje, jest przecież coś zupełnie innego) jest jedynym miejskim podmiotem dysponującym terenami w specjalnej strefie ekonomicznej.

W mieście, które w ostatniej dekadzie przyciągnęło najmniej inwestorów spośród miast wojewódzkich, gdzie inwestorzy utworzyli najmniej miejsc pracy, jedynym którego prezydent w wywiadach mówi, że "że fabryki nie gwarantują miastu rozwoju", że "gdybyśmy wspierali budowę fabryk, moglibyśmy przeżyć wielkie rozczarowanie", który z dumą mówi że plan miasta bez fabryk realizuje od wielu lat w przemyślany i konsekwentny sposób, w efekcie czego więcej inwestorów przyciąga 15-tysięczna gmina Morawica niż niemal 200-tysięczne Kielce, w tym mieście istnieje ogromna potrzeba zupełnie nowego otwarcia na inwestorów.

Stowarzyszenie Przyjazne Kielce za absolutnie kluczowe uznaje przyciągnięcie do Kielc jak największej liczby inwestorów.

W oparciu o wzorce z najlepszych pod tym względem polskich miast i gmin przedstawimy nasz program Kielce Przyjazne Inwestorom.

Kluczowe dla nas elementy:
- zmiana podejścia urzędu miejskiego do inwestorów
- aktywne o nich zabieganie
- opracowanie strategii przyciągania inwestorów
- wybór branż kluczowych
- przygotowanie terenów inwestycyjnych
- wdrożenie najlepszych w kraju rozwiązań proinwestycyjnych
- obniżenie podatków lokalnych do najniższego ustawowego poziomu
- dialog z instytucjami publicznymi nie należącymi do samorządu, by doprowadzić do stworzenia najbardziej przyjaznego dla przedsiębiorców obszaru miejskiego w Polsce

Cel jaki sobie stawiamy jest prosty: doprowadzenie do tego, aby Kielce stały się najbardziej atrakcyjnym dla inwestorów miastem w Polsce. Tym zaś którzy mówią, że to niemożliwe polecamy wyjazd do...Morawicy. Tam - nie tylko wyleczą niemal każdego z niemal wszystkiego, ale też pokażą fabryki, które mogły i chciały być wybudowane w Kielcach właśnie. I u nas się nie dało, a tam...się dało. Ciekawe, prawda?

tel. 576 189 286 • e-mail: przyjaznekielce@przyjaznekielce.pl
projekt i realizacja: amill.pl | Copyright © 2016 - 2018