Kielce Przyjaznej Administracji

Kielce są miastem wojewódzkim z jednym z najwyższych odsetków ludności pracujących w administracji.

Urząd Marszałkowski, Wojewódzki, Powiatowy, Miejski. Spółki komunalne, inspektoraty, centrale regionalne.
Setki, tysiące żyjących z nich firm i przedsiębiorców.
Dziesiątki tysięcy zatrudnionych.

Największym pracodawcą w Kielcach jest Urząd Miasta i podległe mu instytucje. Szkoły, MOPRy, itd.
Więc poprawa jakości ich pracy i funkcjonowania, będzie miało niebagatelny wpływ na dziesiątki tysięcy osób i ich rodzin.
*
Jest jednak i drugi aspekt - być może nawet ważniejszy: to ogromny wpływ jaki w naszym kraju mają urzędy wszelkiego rodzaju na aktywność obywateli.
W sytuacji, gdy niemal każda sfera życia człowieka - od urodzenia aż do śmierci przez szkołę i życie zawodowe (pracę czy własną firmę) znajduje swe odbicie w jakimś rejestrze czy zaświadczeniu - to właśnie praca urzędów ma olbrzymie znaczenie dla komfortu życia mieszkańców.

Jeśli zaś dziś wiemy - z obiektywnych rankingów, że jakość tej obsługi plasuje nas na ich końcu, a nie początku, to znaczy, że pole działania do poprawy jest i to duże.

I tu absolutnie nie chodzi o zwykłych, szeregowych, naprawdę ciężko pracujących urzędników. Ale o to, że oni i mogliby i mogą działać lepiej, ale mają skrępowane ręce decyzjami swoich bezpośrednich przełożonych.
Często (zbyt często w Kielcach) mianowanych na te stanowiska niezasłużenie - po znajomości i dzięki plecom, a nie wiedzy i umiejętnościom.
*
Trzeci w kolei obszar to WSPÓŁPRACA.
Otóż w naszym mieście i regionie ona wyraźnie kuleje.
O ile taki np. Śląsk, ich parlamentarzyści, przedstawiciele, nawet pochodząc z różnych ugrupowań w kwestiach kluczowych dla regionu potrafią walczyć razem jak lwy, o tyle w Kielcach i regionie tego zbytnio nie widać.
Zresztą, co mówić o politykach.
Tajemnicą poliszynela jest szorstka przyjaźń między prezydentem Lubawskim, a marszałkiem Jarubasem.
Jak szkodliwe to jest dla rozwoju i miasta i regionu tłumaczyć nie trzeba.

Dlatego: działaniom związanym z poprawą funkcjonowania administracji miejskiej, jakości obsługi, współpracą w sprawach ważnych dla miasta poświęcamy cały dział Planu Kielce Dziś i Jutro. Kielce Przyjaznej Administracji.

Zaprezentujemy w nim rozwiązania oparte o najlepiej funkcjonujące urzędy w całej Polsce.

Chcemy doprowadzić do sytuacji, w której to w Kielcach mieszkańcy będą obsługiwani najlepiej, najszybciej i najsprawniej w Polsce.

tel. 576 189 286 • e-mail: przyjaznekielce@przyjaznekielce.pl
projekt i realizacja: amill.pl | Copyright © 2016 - 2018