Kielce Przyjaznych Dzielnic

Jeśli Kielce mają się stać przyjaznym dla mieszkańców miastem, musi to oddawać nie tylko sprawność aparatu urzędniczego, ale - a może przede wszystkim, jakość życia mieszkańców w poszczególnych dzielnicach.

Mimo iż w Kielcach nie istnieje formalny na nie podział, to w zasadzie każdy wie gdzie się znajdują, kto w nich mieszka, gdzieś są ich granice.

Dlatego jednym z ważniejszych zadań jakie sobie w stowarzyszeniu stawiamy jest uporządkowanie sprawy dzielnic, analiza ich obecnych i przyszłych funkcji, przygotowanie na nadchodzące demograficzne tsunami.

Jeśli bowiem już dziś wiemy, że w latach 2030-35 w Kielcach będzie mieszkało wiele tysięcy ludzi mniej, będą oni znacznie starsi, będzie znacznie mniej dzieci, trzeba się zastanowić nad dostosowaniem do tego już istniejącej infrastruktury, nad uwzględnianiem tego w przyszłych planach rozbudowy, nad wykorzystywaniem budynków, które już niedługo będą puste.

 

Co zrobimy z pustymi budynkami po szkołach, jak dostosujemy sieć przychodni lekarskich do coraz większego grona seniorów, jak przerabiać sieć infrastruktury, drogową, komunikacji miejskiej, itd, by reagowała ona w porę na kurczenie się i starzenie niektórych dzielnic.
(inaczej bowiem wyglądają potrzeby osiedla z dużą ilością 20-latków, a inaczej 60-latków)

Także - a może przede wszystkim, należy się zastanowić w jaki sposób zwiększyć zaangażowanie i wykorzystać potencjał maksymalnie dużej liczby wspaniałych mieszkańców poszczególnych dzielnic naszego miasta.

I to właśnie zaprezentujemy w Planie Kielce Dziś i Jutro w rozdziale Kielce Przyjaznych Dzielnic.

Przedstawione rozwiązania zostaną oparte o układ 5 okręgów wyborczych i wchodzących w ich skład dzielnic.

 

Nasz cel to doprowadzenie do sytuacji w której dzielnice są zrewitalizowane, dostosowane do potrzeb zamieszkujących w nich mieszkańców, znakomicie skomunikowane i zarządzane przez nich samych.

tel. 576 189 286 • e-mail: przyjaznekielce@przyjaznekielce.pl
projekt i realizacja: amill.pl | Copyright © 2016 - 2018